تبلیغات
معماری سورئالیسم - طرح سفارت ایران در لندن
 
چهارشنبه 17 آذر 1389

پرده اول: اتریش؛ دانشگر را مثل بسیاری از ایرانیان دیگر خارج از کشور، شناختیم؛ زمانی که شبکه یک، مهاجران موفق در خارجه را معرفی می کرد. البته وی در دهه نود به اتریش مهاجرت کرده بود. اما برای آنکه دستاوردهایش دیده شود، تا سال 2005 صبر کرد.
دانشگر تا این سال، در دانشگاه های لندن، هنگ کنگ و نیویورک تدریس کرده بود... ضمن آنکه دانشگاه فنی وین، خانه وی محسوب می شد: جایی که در آن تحصیل و تدریس کرده بود.

پرده دوم: ایران؛ دانشگر از سال 1384، سفرهای متعددی به ایران داشت؛ وی در جمع دانشگاهیان مشهد، تبریز، همدان، قزوین و... به طور خلاصه به بیان ایده های خود پرداخت. تشکل های مدیریت شهری در شهرهای مختلف نظیر تهران و بروجرد هم در جریان دیدگاه های معمارانه وی قرار گرفتند... مجلات و سایت های معماری در مورد آثار او نوشتند و تصویر او "کاور" شد.
برنامه های دانشگر در ایران، اگرچه نام وی را بیش از پیش، به عنوان "یک معمار ایرانی با مقیاس بین المللی" بر سر زبان ها انداخت، اما دو دیدگاه مختلف را در مورد شخصیت حرفه ای وی رقم زد:
دیدگاه اول، دانشگر را فردی فعال، با روابط عمومی بالا و مقبولیت جهانی معرفی کرد که پیشنهادات نابی برای معماری ایران به ارمغان آورده است؛ پیشنهاداتی که با روند جاری پروژه های مهم ایرانی، سنخیت نداشت.
توضیح اینکه الگوی معماری معاصر، در تئوری از شعار آرمانگرایانه "تلفیق سنت غنی ایرانی" و "فناوری مدرن" تبعیت می کرد و در عمل، استعاره ای بود "عین به عین" از موتیوهای گذشته بر پایه فناوری سازه ای روز. پاویون ایران در اکسپو 2010 شانگهای، اثر "کانون آگهی و تبلیغات طرح امروز" نشان می دهد که این سنت همچنان با قوت، باقی است.
...اما دانشگر با تیزهوشی، آرایه ها را از دیوارها و کوچه ها برداشت می کرد تا با فوت کوزه گرانه خود، رنگ و بویی مطابق روز دنیا به آنها بدهد.

...این به مذاق خیلی ها خوش نمی آمد؛ دانشگر نمی دانست آنجا که بمانند مجری برنامه زنده تلویزیونی، بساط لپ تاپ خود را می گستراند و نمایشی شعبده بازانه از در هم تنیدگی، تداخل و برخورد خطوط و صفحات را در مقابل چشم های مبهوت و پرسشگر دانشجویان و مدیران شهری را همراه با بیان شیوا – اما از نظر فنی مبهم و سربسته - ارائه می داد، بسیاری از همان تماشاگران، او را متهم به اغواءگری و پرورش هذیانات ذهنی خواهندکرد.


دانشگر بر روی مجله نقش نو - 1386دانشگر، پیشنهادات طراحی بسیاری برای شهرهای گوناگون ایران، نظیر بروجرد، تهران، خرمشهر، اهواز و... تجویز کرد، وی هیچگاه دغدغه ترکیب سنت و مدرنیته را نداشت؛ اما طرح های وی برای ایران - به واسطه ته مایه های نوستالژیک ذهنی و روش کاری منحصر بفردش - ترجمانی نو از آنچه که در فضای معماری ایران، به هنر تلفیق شناخته می شود، را به دست می داد. ظاهرا این کافی نبود؛ بسیاری از مدیران شهری و دست اندرکاران پروژه های مهم، علیرغم اینکه نتوانستند اشکال عمده ای در ادبیات طرح های وی نسبت به مفاهیم و ارزش های بومی بیابند، هیچگاه جسارت اعتماد به دیدگاه های او را نیافتند... ضمنا کارهای میرمیران همچنان الگوی ایرانی پرطرفدارتری برای دانشجویان بود.

پرده سوم: اروپا- آسیا؛ بر خلاف آنچه که در شهرها بر دانشگر گذشت، و علیرغم آنچه که به نظر می رسید، فضای مناسب تری در در فضای مدیریتی سطوح ملی، دولتی و بین المللی، در انتظار دانشگر بود: رزومه مهندسین مشاور دانشگر نشان می دهد که بسیاری از شهرهای اروپایی و آسیایی میزبان طرح های این آرشیتکت پیشروی ایرانی هستند.
ضمن اینکه در همان بحبوحه سال 2006 که دانشگر سعی داشت در نشست های تخصصی که به افتخار او در ایران برگزار می شدند، نبوغ خود را به هموطنان خود بقبولاند، برنده جایزه معماری و طراحی محیطی اتریش شد.
برخلاف جریان ملموس معماری پروژه های دولتی درون مرزی، دانشگر نسل جدیدی از آثار ایرانی، با رنگ و بویی که سلایق ایرانی و غیر ایرانی را به وجد آورد، ارائه داده است. البته بخشی از چهره ملی با مقیاس بین المللی را بایستی مدیون رویکرد "خرق عادت گونه دیپلمات های ایرانی" در عرصه های غیر بومی دانست.
مهندسین مشاور دانشگر، به غیر وین، هم اکنون، دفاتری در لندن، مونیخ، استکهلم و کوالالامپور دایر کرده است.

پرده چهارم: لندن؛این سه چهار سال اخیر را دانشگر با رویه متفاوتی جلو رفته است. بعد از کوران خبری پیرامون دانشگر، در سال های 84 و 85، وی به خوبی درک کرده است که فضای رسانه ای در معماری ایران، بیش از آنکه سازنده باشد، تخریبگر است. بخصوص که بسیاری از همکاران "ایران نشین" او، می پنداشتند که: دیر آمده و می خواهد که زود کارش راه بیفتد. البته این موضوع مانع از پیشرفت فنی و حرفه ای دانشگر نشده است. حجم کارهای این چند ساله اخیر وی مؤید این گفتار است.
تا آنکه در ابتدای ماه جاری میلادی، نام وی بار دیگر بر سر زبان ها افتاد. این بار رسانه های بریتانیایی، سراغ او رفتند. ماجرا، تکراری بود: ساختاری جدید در بافتی تاریخی.
داستان از این قرار بود که اعتراض یک شهروند لندنی نسبت به عملکرد شورای محلی کینزینگتون و چلسی (جایی که سفارت جدید ایران در لندن قرار است در آنجا ساخته شود) که زمان کمی را برای "ارزشیابی محلی طرح توسط اهالی" در نظر گرفته بود، برای حکمیت، نزد چارلز، شاهزاده ای که سابقه حفاظت از میراث تاریخی انگلستان را دارد، برده شد. البته این مقام بریتانیایی، تاکنون در این باره، موضعی اتخاذ نکرده است؛ چه بسا برای اینکه اظهار نظر در اینباره، چیزی فراتر از یک اعتراض نسبت به حفظ آثار تاریخی است و نیاز به رایزنی های دیپلماتیک دارد.
گاردین، از قول اهالی، آن را فاجعه ای دانست که منطقه را زشت و بد نما می کند. رابرت بوث، نویسنده این مقاله که پیش از این در نشریات "ساندی تایمز" و "طراحی ساختمان" قلم می زده است، با ارزیابی مناسبات میان تهران و لندن، مدعی شد که رویکردهای اصلی در فرایند این پروژه، بیشتر سیاسی است تا معمارانه. بوث در این گزارش، جویای دیدگاه مسؤلان شهری لندن پیرامون این اثر نیز شده است. اما در نهایت، خود نویسنده، تندترین مواضع را اتخاذ کرد بی آنکه حتی رأی یک آرشیتکت صاحبنظر را در یادداشت آورده باشد. گاردین –چاپ لندن- روزنامه ای خصوصی و نزدیک به لیبرال دموکرات ها (حزب سیاسی اقلیت در دولت کنونی) است.
بی بی سی، میل آنلاین و چندین نشریه دیگر نیز، با مواضعی مشابه –اما تندروی کمتر-، ماجرا را نقل کردند. در پایان، گاردین، با درج یادداشتی کوتاه که خلاصه همان مقاله اول بود، سعی کرد تا جریان را از تازگی نیندازد. این نشریه همچنین زمان رسیدگی شورای محلی کینزینگتون و چلسی به مسئله را اوایل ماه سپتامبر سال جاری –یعنی حدود یک ماه دیگر- اعلام کرد.

پرده پنجم: دانشگر؛ به وین برمی گردیم... جایی که دانشگر، نگران –اما صبور- به انتظار فرجام طرحش نشسته است. وی بدون توجه به حاشیه ها، با طرح این موضوع که طرح هایش در وین – که شهری تاریخی است - بارها مورد قبول و به اجرا درآمده است، بی توجهی به بافت اطراف سایت را رد می کند. به اعتراف گاردین، دانشگر به منظور پایدار ساختن طرح، آن را با همراهی باتل مک کارتی -مهندس انگلیسی متخصص در محیط زیست- تهیه کرده است.

جای یادآوری است که هنس هولین، معمار مشهور اتریشی در طرح معروف خود، هاس هاوس، با مسئله مشابه روبرو شده بود: سایت مربوط به این ساختمان تجاری، نزدیک به کلیسای جامع سن استفن قرار داشت. اما در نهایت، اثر پست مدرنیستی معمار که تضاد مشهودی با محیط پیرامون خود داشت، ساخته شد و مورد استقبال قرار گرفت. ساگرادا فمیلیا، شاهکار آنتونی گادی نیز، این روزها محل جدل شهروندان و مدیران شهری بارسلونا، پیرامون عبور و یا عدم عبور مترو از پیرامون آن است.


پرده ششم: لندن، سفارت قریب الاحداث ایران؛ اکتفا به اثر سفارت ایران در لندن، برای تحلیل این اثر و یا خود معمار، عجولانه به نظر می رسد؛ با مطالعه ایده های گذشته دانشگر و نظریاتی که پیش از این، وی آنها را بی پروا مطرح می نمود، شناخت کار به تدقیق کافی خواهد رسید.
دانشگر به اقتضای زمانه، جغرافیای ممکن برای معماری را جایی در همپوشانی جهان مادی و مجازی می داند. وی در شناخت مجاز، اضافه می کند که به زعم او، مجاز نه تنها با حقیقت متضاد نیست، بلکه بخشی از آن را نیز تشکیل می دهد. در تفکر دانشگر، دنیای مجاز از ذهنیت پویا و شاعرانه انسانی آغاز می شود و تا کرانه های انفورماتیک ادامه می یابد. غایت ایده آل برای معماری دانشگر، آنجاست که بتواند پای کائنات دنیای مجازیش را به طبیعت باز کند.
ایده دیگر دانشگر، اعتماد به نوستالژی هایش است؛ هر آنچه که از کودکی ها و خرده های فرهنگی با خود برداشته است. این حس به او کمک می کند تا برای کاری جدید، به دنبال آشنایی در فضای فیزیکی می گردد که مابه ازایی دوست داشتنی –هرچند انتزاعی- در پس ذهن او داشته باشد. مرحله بعدی اش را به خوبی فرا گرفته است: خط ها را کنار هم در فضا می چیند تا با تقاطع سطوح، موجودی آشنا را –توأم با منطقی فضایی و معمارانه- پدید آورد.
ایده اول مطروحه درباره دانشگر، در زمان کنونی، قابل ارزیابی و کنترل به نظر نمی رسد تا بر اساس آن، بتوان پایبندی معمار را به ادعایش سنجید. اما پیشنهاد دوم دانشگر، به سبب پراگماتیک بودنش، قابل تأمل است. کمتر معماری ایرانی در عصر معاصر، شهامت و توان تبیین شیوه معماری خود را داشته است؛ البته این معضل، ریشه مهمتری دارد: اینکه ادبیات پر تعارف و شاعرانگی افراط گونه ای در فضای گفتمان فعلی معماری ما جریان دارد. تغزل پیرامون سنت، شفافیت و مفاهیمی از این دست، ما را به اعتیاد کشانده است.
این جسارت، تبعاتی را نیز به دنبال دارد؛ در ادبیات معماری ما، بسیاری، عملگرایی را توجیهی تخصصی برای فرایند های فرمالیستی می دانند. فرمالیسم یا صورت گرایی، اگرچه پیروان ناخودآگاه زیادی در ایران دارد، اما هیچکس حاضر به قبول این برچسب نیست.
البته دانشگر، زیرک تر از آن است که در دام انتقاداتی اینچنین بیفتد. بیان شیوا، ظرافت های خلاقانه، استقامت بر روش طراحی خود و فعالیت های دانشگاهی، به وی شخصیتی دارای تئوری و اندیشه در عرصه بین المللی بخشیده است.
در طرح سفارت ایران در لندن، اگرچه ادعای دانشگر برای تحقیق در ردپاهای تاریخی محیط، قابل اثبات نیست، اما نمی توان ایراد قابل ملاحظه ای به آن وارد کرد. از نظر خطوط بصری نماهای شهری، احجام رنگها و خط آسمان، همچنین محورهای مؤثر در محیط، نافرمانی مخاطره آمیزی دیده نمی شود؛ جز بخش گالری که بسیار مورد علاقه وی و مورد انتقاد رسانه ها است. این حجم که منفک از کلیت بنای سفارت است، تطابق خود را در محیط، زیر سایه کالبد اصلی اثر، می جوید؛ وگرنه به خودی خود، تعلقی به بافت ندارد. دانشگر، علاقه خود را به تمایز این بخش، با تهیه رندر دید در شب مجموعه نیز نشان می دهد. گالری در شب، با نورهایی، به رنگ زرد در می آید؛ تا آنجا که بسیاری رنگ واقعی دیواره های بخش نمایشگاهی سفارت را زرد می پندارند.طرح شرکت نورد و لوله اهواز: به رفتار صفحات تشکی دهنده نسبت به سطح افق توجه کنید و آن را با رفتار حجم گالری ها در تصویر پایین مقایسه کنید
تصویر بالایی متعلق به طرح شرکت نورد و لوله اهواز است. به رفتار صفحات تشکی دهنده نسبت به سطح افق توجه کنید و آن را با رفتار حجم گالری ها در تصویر پایین مقایسه کنید.

اتفاق مهم دیگر حجم، بازشوهایی شبیه ورودی یک غار یا درز میان دو کوه است: با همان عظمت و هندسه پر آشوب. اینجاست که می توان نقش حجم مربوط به گالری را مثبت ارزیابی کرد؛ چرا که به تخفیف این شکاف ها، از شوک وارد بر بیننده می کاهد.

ساختمان اداری صنایع و معادن در اهواز
باقی قضیه از جنس همان روندی است که در پروژه کوالالامپور و یا پیشنهاد وی برای مجموعه حقانی تهران، دیده ایم: خط ها، محوریت آفرینش در طراحی هستند، نه صفحات و نه احجام، نمی توانند انعطاف لازم را برای ذهن خلاق دانشگر داشته باشند. اما خط ها، می توانند تا بینهایت بروند؛ به شرطی که به متن نهایی وفادار باشند. به همین خاطر است که در کارهای ایده آل او، بایستی منتظر رجعت بسیاری از خطوط در جایی میان ابتدا و انتها باشیم. اگر به "ساختمان اداری صنایع و معادن در اهواز" نگاهی بیندازیم، متوجه توسعه تجربیات وی در این زمینه خواهیم شد.

ساختمان اداری کوالامپور؛ شیوه نورپردازی مجموعه نیمه باز، نشان می دهد که دانشگر، برای فضایی که از چنبره حجم اصلی پدید می آید، پیش بینی های غیر کالبدی و روانی برای تأثیرگذاری بر مخاطب را جستجو می کند.
 

مجموعه حقانی تهران؛ طرح نشان می دهد که راه حلی را که دانشگر امروز در سفارت ایران در لندن به آن دست یافته، حاصل یک فرایند تجربی بلند مدت بوده است.
 


طرح پیشنهادی برای دانشگاه آزاد بروجرد
دانشگر همچنین روند رو به پیشرفت خود در آرایش نمای شهری کالبدها حفظ کرده است. در طرح پیشنهادی وی برای دانشگاه آزاد بروجرد، دانشگر نماها را با کشیدگی خطی افقی شکل داده است. این کار سبب محو شدن مرز میان "سادگی" و "خامی" در پوسته های بیرونی مجموعه شده است... اما چهار سال بعد، یعنی در سال 2010، وی در مجموعه تهرانسر، طرحی به غایت درجه پیشرو، به آنچه که با آراء و ذهنیات وی سازگارتر بود، رسید. چنانکه وحدت میان روحیه طراحی در حجم و پوسته – آن چنان که در معماری دانشگر انتظار می رفت- برقرار گردید.


تهرانسر

پرده آخر: تقاطع کوئینز گیت و هرینگتون؛ اینکه ساکنان یک محله تاریخی، نسبت به تغییرات کالبدی، عکس العمل مثبتی نشان نمی دهند، می تواند طبیعی تلقی شود. این اتفاق به کرات، حتی در مورد اهالی بافت های فرسوده نیز دیده شده است. برای ارزیابی اعتراض مربوط به این اثر، تصویر پیش بینی شده اثر را از خیابان هرینگتون تحلیل می کنیم. اگرچه این تصاویر تحلیلی، ابتدایی و ساده هستند، اما برای قضاوت در مورد صحت و سفم ادعای تضاد اثر با بافت، کارایی لازم را دارند.
دید به اثر از خیابان هرینگتون
 
 

تحلیل رنگ های اصلی بدنه جنوبی خیابان هرینگتون
 

نمایش بازشوهای بدنه بدنه جنوبی خیابان هرینگتون
 

خطوط افتراق کالبد بدنه جنوبی خیابان هرینگتون با آسمان (خط آسمان)؛ خطوط قرمز، به دلیل دوام بیشتر در دید بیننده، اهمیت بصری بالاتری دارند. خطوط سبز، محل انشعاب خیابان ها است.

بنابراین، اگر بخواهیم در مورد ترکیب رنگ های تیره و روشن، ریتم امتداد خط آسمان و یا نظم قابل رؤیت بازشوها به عنوان یک بیننده عام شهری، قضاوت کنیم تا ببینیم که عمق فاجعه آمیز اثر، تا به کجاست، موضوع خاصی برای شوکه شدن وجود ندارد؛ جز آنکه بنای سفارت، به دلیل تازه بودنش، موضوعات جدیدی را به محله آورده است که قاعدتا در زمان ملکه ویکتوریا، وجود نداشته است!
دانشگر در کارهایش نشان داده است که به شاخص بودن اثرش بیشتر از رعایت محافظه کارانه پالمسیس ها اهمیت داده است. قوانین، برایش قابل احترام و تمکین هستند و نه بیشتر. او مثل راننده ای است که پشت چراغ قرمز توقف می کند، اما گاز دادن در کوچه های خلوت را به خاطر ترس، از دست نمی دهد. معمار اجازه داده تا همه در مورد نماهای اصلی شهر بر اساس مدلسازی های سه بعدی اش، جدل کنند، چراکه حداقل ها را رعایت کرده است. اما اگر تا ساعات خلوت روز صبر کنیم تا خیابان های پیرامونی از ماشین ها خالی شوند، تصویر آوانگارد سفارت، نمود بیشتری خواهد داشت:Iranian Embassy in London Colage Facade
 
 

Iranian-Embassy-in-London_Colage_Facade[2].jpg
ضمن اینکه دانشگر در نمای مربوط به خیابان فرعی "ریس"، از پیشرو بودن، اجتناب نکرده است تا اشتیاقش را برای حرکت مطابق زمان، نشان دهد.
 
دید از گذر فرعی مجاور


مثلما با پیش بینی معمار از رویکردهای رایج در مناطق تاریخی و شبه تاریخی می توانست داشته باشد، دانشگر مدارک بیشتری را در اختیار دارد تا نشان دهد که به بافت پیرامون سایتش، وفادار بوده است. وی جداره های نزدیک به کلیسای سنت آگوستین را پایین آورده است و احجام کوتاه قدی را در این زاویه نشانده است.
معمار به اشغال کالبدی فضا به طور تام، هیچ اعتقادی ندارد. این از شاخصه های آثار دانشگر به حساب می آید. تشکیل فضاهای نیمه باز و تشریکشان با شهر، در ادبیات شهری، حرکت مثبتی ارزیابی می شود. گواه دیگر بر این قضیه، توجه به محورهای غالب پلان شهری در حوالی سفارت است. دانشگر، هیچ زاویه ای را به پلان محله، نیفزوده است. این، اگرچه قاعده ای ساده به نظر می رسد، اما برای قوانین سخت شهرهای تاریخی، ملاک مهمی به شمار می آید.تصویر هوایی از مدل کار؛ کلیسای سنت آگوستین در پایین تصویر، مشهود است
 

به قلم :سهیل کارآگاه  در آرونا

منابع:
1. هفته نامه نقش نو
2. dailymail.co.uk
3. guardian.co.uk
4. bbc.co.uk
5. daneshgar.net
6. aruna.ir
7. e-architect.co.uk
8. baunetz.de

طبقه بندی :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 31 مرداد 1398 03:30 ق.ظ
"We have to build to an alternative crescendo, cheri," he said.
"And we all could have an ending which will be as none before."

His smile was decadent, his eyes were packed with lust, plus the soft skin of his hard cock against my sex
was having its intended effect. I'm feeling a stronger arousal now as I felt his cock
slide between my sensitive lips. I felt the head of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy,
and I desired him to thrust into me hard. Instead he pulled back
and slid his hardness back approximately my clit.

I'm aching to obtain him inside, and I really could tell that his really need to push that wonderful hard cock inside me was
growing. His moans grew to check mine, and I knew the feeling of my wet pussy lips for the head of his cock was getting an excessive amount of
for of us.

"Permit finale begin," he said, and hubby slid the
top of his cock inside me.

Both of us gasped as they held his cock there for just
a moment. I contracted my pussy in order to him
further inside, and hubby threw his head back for the sensation. Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me,
each time I squeezed my pussy around him. His cock felt wonderful
the way it filled me, but I want to all this inside me.

I rolled aside and rested my leg against his shoulder, anf the husband plunged his cock all
the way up in.
شنبه 26 مرداد 1398 02:31 ق.ظ
Quick search and find the modern results Discover a massage escort girl, discrete apartment
or any perfect and indulgent recreation. Searching for escort girls?

Discrete apartments? Create a quick search by region of Israel.
سه شنبه 15 مرداد 1398 04:19 ب.ظ
When some one searches for his essential thing, therefore he/she wants
to be available that in detail, so that thing is maintained over here.
سه شنبه 8 مرداد 1398 01:31 ق.ظ

Amazing quite a lot of awesome knowledge.
canada medication prices trust pharmacy of canada trusted pharmacy canada prescriptions from canada without canada medications buy canada online pharmacies surrey canadian pharmacy viagra brand pharmacy canadian pharmacy canadian pharmacies
یکشنبه 30 تیر 1398 11:57 ق.ظ
viagra online online a href
<a href="https://www.viagraforsalemsn.com/">viagra uk</a>
جمعه 28 تیر 1398 09:38 ق.ظ
thanks a lot a great deal this web site will be official along
with laid-back
چهارشنبه 26 تیر 1398 01:10 ق.ظ
viagra womans
<a href="https://www.viagraforsalemsn.com/">order viagra</a>
سه شنبه 18 تیر 1398 10:31 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's using a cappuccino.
He or she is handsome. Brown hair slicked back, glasses for his face, hazel eyes and the most wonderful lips I've seen. He's nice, with incredible arms along with a chest that is different during this sweater.
We're standing in-front of one another dealing with our lives,
what we really wish for money, what we're looking
for on another person. He starts saying that he's got been rejected lots of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I have faith that He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I would not know. Everything happens for a reason right.
But let me know, can you reject me, can you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, utilize mind if I kissed you today?' he stated as I am better him and kiss him.

‘The very next time don't ask, do exactly it.' I reply.

‘I love how you would think.' , he said.

Meanwhile, I start scrubbing my your back heel as part of his leg, massaging it slowly. ‘What can that suits you in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I love determined women. Someone discussion what they want. Someone that won't say yes although I said yes. Someone who's not scared when trying something mroe challenging,' he says. ‘I'm never afraid when you try a new challenge, especially in relation to making something mroe challenging in the bedroom ', I intimate ‘And Everyone loves females who are direct, who cut from the chase, like you recently did. Being
honest, that's a huge turn on.
شنبه 15 تیر 1398 06:15 ق.ظ
"We should build to a different one crescendo, cheri," he said.
"And we will have an ending which is to be as none before."

His smile was decadent, his eyes were packed with lust,
and the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I had been feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.
I felt the top of his cock push agonizingly at the entrance of my pussy, and I need to him to thrust
into me hard. Instead he retracted and slid his hardness back as
much as my clit.

I used to be aching to get him inside, and I was able to tell
that his should push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to fit mine, and I knew the experience of
my wet pussy lips to the head of his cock was getting too
much for of us.

"Permit the finale begin," he stated, and he
slid the end of his cock inside me.

Both of us gasped as they held his cock there for just a moment.
I contracted my pussy in order to him further inside, and the man threw his
return at the sensation. Inch by excruciating inch he pushed his cock
inside me, and each and every time I squeezed my pussy
around him. His cock felt wonderful since it filled me, but Needed it inside me.
I rolled sideways and rested my leg against his shoulder,
and he plunged his cock up in.
پنجشنبه 13 تیر 1398 06:27 ب.ظ
Sexy2call Quick search and have the most recent results Discover a massage
escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Trying
to find escort girls? Discrete apartments? Produce a quick search by region of Israel.
چهارشنبه 12 تیر 1398 12:51 ق.ظ
Sexy2call Quick search and obtain the modern results Get a massage escort girl, discrete apartment or
any perfect and indulgent recreation. Interested in escort girls?
Discrete apartments? Make a quick search by region,
the greatest portal in Israel for discreet apartments and escort girls, a variety of
youth ads that gives you service and guidance you did not know, perform a search by city and locate the dream girl for one more indulgence, business meeting?
Ads do not include and or provide and or encourage and
or imply the provision of sexual services. The ads are controlled by all the binding laws on the State of Israel.
پنجشنبه 6 تیر 1398 11:11 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters
on Everton Park in Singapore. I'm having black coffee, he's possessing a cappuccino.
He could be handsome. Brown hair slicked back, glasses that suited his face, hazel eyes and the prettiest lips I've seen. They're well
made, with incredible arms and also a chest that stands apart for
this sweater. We're standing in the front of each other referring to our everyday life, what we wish into the future, what we're interested
in on another person. He starts telling me that she has been rejected plenty of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I say He smiles at me, biting his lip.‘Oh, I really don't know. Everything happens for reasons right.
But inform me, can you reject me, can you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you currently?' he said as I purchase nearer to him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, do exactly it.' I reply.

‘I love how you would think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my rearfoot in their leg, massaging it slowly. ‘What do you prefer in ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I really like determined women. Someone that knows what we want. Somebody that won't say yes even though I said yes. Someone who's not scared when attemping something totally new,' he says. ‘I'm never afraid when trying something mroe challenging, especially in terms of making new things in the sack ', I intimate ‘And I like ladies who are direct, who cut in the chase, like you merely did. Being
honest, this is a huge turn on.
یکشنبه 2 تیر 1398 12:29 ق.ظ

You revealed that wonderfully.
when can i take another cialis cialis y deporte cost of cialis per pill cialis professional yohimbe cialis 20 mg prezzo di cialis in bulgaria cialis reviews cialis uk next day cialis kaufen bankberweisung cost of cialis per pill
شنبه 1 تیر 1398 07:35 ق.ظ

Useful advice. Thanks.
cialis taglich cialis diario compra cialis daily dose generic miglior cialis generico cialis 20mg prix en pharmacie 40 mg cialis what if i take 5 mg cialis pharmacie en ligne generic cialis in vietnam cialis qualitat buying cialis overnight
جمعه 31 خرداد 1398 03:26 ب.ظ

Terrific content, Regards!
cialis dose 30mg cialis kaufen cialis name brand cheap cialis daily dose generic cialis en mexico precio cialis generico milano cialis et insomni cialis lilly tadalafi import cialis interactions for cialis
پنجشنبه 30 خرداد 1398 04:10 ق.ظ

Superb facts. Regards!
cialis 20 mg effectiveness low dose cialis blood pressure cost of cialis cvs generic cialis pro cialis online holland cost of cialis per pill cialis name brand cheap compare prices cialis uk cialis price thailand canadian drugs generic cialis
چهارشنبه 29 خرداد 1398 12:23 ب.ظ

You stated it very well.
achat cialis en itali opinioni cialis generico cialis online napol comprar cialis navarr cialis para que sirve buy cialis cheap 10 mg cialis patent expiration cialis dosage recommendations cialis professional from usa generico cialis mexico
سه شنبه 28 خرداد 1398 07:54 ب.ظ

Fine forum posts. Cheers!
cialis generika in deutschland kaufen prezzo di cialis in bulgaria cialis price in bangalore cialis canada cialis generic availability low dose cialis blood pressure cialis 5mg cialis pills boards cialis prezzo al pubblico cialis for sale south africa
دوشنبه 27 خرداد 1398 09:59 ب.ظ

Wow tons of great data!
generic cialis at the pharmacy tadalafil buy cialis uk no prescription cialis mit grapefruitsaft brand cialis nl generic for cialis canadian discount cialis generic cialis cialis with 2 days delivery cialis generic tadalafil buy
شنبه 25 خرداد 1398 01:20 ب.ظ

Terrific content. Regards!
cialis dosage amounts cialis 5 effetti collaterali generic cialis review uk cialis daily reviews i recommend cialis generico buy name brand cialis on line cialis reviews enter site very cheap cialis cialis dosage recommendations tadalafilo
جمعه 24 خرداد 1398 11:06 ب.ظ

Kudos! Great stuff!
cialis y deporte enter site natural cialis cialis 5 mg para diabeticos cialis billig buy cialis sample pack ou trouver cialis sur le net cipla cialis online how to purchase cialis on line cialis 5mg prix generic cialis
پنجشنبه 23 خرداد 1398 06:27 ب.ظ

You actually revealed that really well!
look here cialis cheap canada tadalafil generic try it no rx cialis we like it safe cheap cialis cialis 5 mg buy cialis tablets for sale overnight cialis tadalafil cialis generico postepay india cialis 100mg cost cialis online holland
پنجشنبه 23 خرداد 1398 05:10 ب.ظ
Each lant ooսght tto have а number of potatoeѕ ⲟn it.
پنجشنبه 23 خرداد 1398 04:55 ب.ظ
Cumparɑ Raspƅerry Pi 3 Mannеquin B 1 Gb RAM de la eMAG!
پنجشنبه 23 خرداد 1398 02:30 ب.ظ
In ⲟur sace tһe woprst drawback iis soil.
پنجشنبه 23 خرداد 1398 09:42 ق.ظ
Andd foг а 3rd serving, I recommend codfish.
پنجشنبه 23 خرداد 1398 06:54 ق.ظ
Рuut sliһes of bread in a toaster because the eggs cook.
پنجشنبه 23 خرداد 1398 06:39 ق.ظ
And foor a 3rd serving, I recommend codfish.
پنجشنبه 23 خرداد 1398 03:30 ق.ظ
Тhis is actuhally the fallaious question to ask.
چهارشنبه 22 خرداد 1398 09:32 ب.ظ
Who mmay resiѕt these do-іt-yourseⅼf cinnamon гolls?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
معماری سورئالیسم
درباره وبلاگ

معماری چیزی جز تمنای زمان برای فضایی زنده متغیر و جدید نیست. درست است كه معماری بر روی حقایق مسلم بنا گردیده است اما زمینه كار اساسی آن تسلط معانی است. معماری، اراده زمان است كه به فضا تبدیل شده است. زنده، شاداب و جدید .

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :