تبلیغات
معماری سورئالیسم - معرفی رشته تکنولوژی معماری
 
یکشنبه 7 فروردین 1390

تکنولوژی معماری به عنوان رشته ستاره دار گرایشی بین رشته ای در کنکور هنر می باشد که مرتبط با دو رشته اصلی معماری و مهندسی عمران است.

همانطوری که در ریز دروس ارشد تکنولوژی معماری قابل مشاهده است این رشته صرفا به تکنولوژی های مرتبط با معماری می پردازد که به سه زیر شاخه اصلی مصالح ، سیستم ها و رفتار مهندسی تقسیم می شود. پروژه های هر ترم شامل طرح هایی با مشخصات خاص می باشد که در آن سعی بر آن است دانشجو تکنولوژی های روز معماری و مهندسی را شناخته و آن ها را در طرح خود به کار ببرد. معمولا این پروژه ها ساختمان های خاص مانند ساختمان های بلند ، ساختمان های با دهانه زیاد و یا مراکز خرید می باشد.
در دروسی مانند سیستم های ساختمانی پیشرفته (1) انواع روش های نوین ساخت ساختمان بررسی می شود که می توان به سیستم های کششی ، فشاری ، ترکیب فشار و کشش ، خمشی ، سیستم ساختمان های بلند و سیستم های سازه ای پل ها اشاره کرد. نمونه های هر یک از این سیستم ها به ترتیب عبارتند از سازه های پارچه ای (کششی) ، سازه های قوسی ، سازه های فضا کار و یا کابل و دکل ، سازه های پوسته ای ، سازه های لوله دسته شده و ساز ه های پل معلق.
در ترم اول علوم ساختمانی پیشرفته به مباحث انرژی پرداخته و اصول کاهش مصرف انرژی در ساختمان ، انواع منابع تجدید پذیر و رابطه بین محیط درون و بیرون ساختمان معرفی می گردد.
علوم و تکنولوژی مصالح ساختمانی درسی است که به بررسی مصالح مختلف و رفتار آن ها می پردازد. در این درس تکنولوژی های نوین مرتبط بل مصالح مورد نظر بررسی می گردد. هر یک از دانشجویان باید یک مصالح خاص را به عنوان موضوع تحقیق انتخاب کرده و در انتهای ترم تحقیق خود را ارائه دهند. نمونه موضوعات مرتبط با این درس عبارت است از: شیشه ، مصالح بنایی ، فولاد ، بتن ، چوب ، رنگ ، کامپوزیت ها ، آلومینیوم و ... .
مبانی مهندسی زلزله در معماری درسی است که به اثرات زلزله بر روی عناصر غیر سازه ای می پردازد. در این درس اصول زلزله تدریس شده و در آن رفتار هایی که عناصر غیر سازه ای و معماری بر اثر وارد شدن نیروی زلزله به آنها از خود نشان می دهند معرفی می گردد.
سیستم های ساختمانی پیشرفته (2) به تکنولوژی های مرتبط با سیستم های معماری می پردازد. در واقع این درسی است که می تواند موضوع های مختلفی را برای پایان نامه معرفی کند. موضوع های روز دنیا مانند معماری دیجیتال ، معماری پارامتریک ، معماری زنده ، معماری پایدار ، سازه ها و مصالح هوشمند ، هوش مصنوعی در معماری ، روش های سریع ساخت (CAD/CAM) ، طبیعت در معماری ، معماری بیونیک و ... .
طراحی سیستم های پیش ساخته درسی است که دانشجویان را با ساخت ساختمان های پیش ساخته و عناصر تشکیل دهنده آن و روند طراحی که یک سیستم پیش ساخته آشنا می کند. در این درس دانشجویان با انتخاب یک پلان با جزئیات ساخت عناصر پیش ساخته دست و پنجه نرم می کنند...

عناصر و روشهای ساختمانی در فناوری نوین درسی است که تکنولوژی های مرتبط با عناصر ساختمان مثل دیوار ها ، سقف ها ، کف ها را بررسی می کند. روش های مانند پانل های ICFDry wall ها، 3D panel ها ، انواع سقف های یک طرف و دو طرفه و تکنولوژی های مرتبط با این عناصر را معرفی می کند.
در درس تأسیسات مکانیکی و الکتریکی نیز همانطوری که از اسم درس پیداست در مورد تاسیسات در ساختمان ، اصول قرار گیری در انواع کاربری های و تکنولوژی های مرتبط با تاسیسات بحث می کند.
پایان نامه ارشد تکنولوژی معماری نتیجه 3 ترم دروس ارائه شده همراه با تحقیق دانشجو در یک زمینه خاص می باشد. در پایان نامه ارشد دانشجو باید تلاش کند که نظریه های جدیدی در مورد مصالح نوین ، سیستم های جدید معماری ، رفتار مهندسی در معماری ، گرایش های جدید در معماری (بیونیک ، دیجیتال ، پارامتریک ، پایدار و ...) بیان کند و یا در یک طرح خاص با کاربری مشخص تکنولوژی های نوین را مورد استفاده قرار دهد.
ادامه تحصیل مرتبط با تکنولوژی معماری
دانشجویان تکنولوژی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می توانند در رشته هایی که با تکنولوژی معماری مرتبط است در خارج از کشو ادام تحصیل دهند. گرایش هایی مانند Building technology و Computational Architecture ارائه شده در دانشگاه های مطرح دنیا مانند MIT, Carneige Mellon , Georgia Tech. , TuDelft از گرایش های خاصی می باشد که دانشجویان تکنولوژی در آن می توانند ادامه تحصیل دهند. علاوه بر این تمامی گرایش های معماری که با تکنولوژی های روز و یا انرژی های پایدار مرتبط اند نیز می توانند به عنوان گرایش به منظور ادامه تحصیل انتخاب گردند که می توان به Sustainable architecture و یا Architectural technology نیز اشاره کرد.
بازار کار مرتبط با تکنولوژی معماری
بازار کار مرتبط با این رشته در ایران را می توان به دو قسمت تقسیم کرد یکی در ارتباط مستقیم با این رشته می باشد که به مصالح ، روش های نوین و مهندسی کردن معماری مرتبط است که در این زمینه متاسفانه بازار کار این رشته زیاد وسیع نیست و تنها می توان به بازار های خاص و محدود سازه های کششی ، سازه های فضا کار ، تکنولوژی عناصر مانند 3d panel ها (با اینکه در ایران جزء تکنولوژی های جدید می باشد ولی در دنیای امروز جایگاهی ندارد!) و کارهای مرتبط اشاره کرد. موضوع دوم مرتبط با بازار کار را می توان به صورت مشترک با دانشجویان معماری معماری معرفی کرد که دانشجویان تکنولوژی می توانند در دفاتر مشاوره معماری فعالیت کنند. بیشترین فعالیت در این زمینه را می توان شرکت در مشاوره معماری برای ساخت ساختمان های با تکنولوژی جدید معرفی کرد (که در ایران محدود می باشد).
کنکور تکنولوژی معماری
کنکور تکنولوژی معماری دارای دروس امتحانی زیر می باشد:
1- زبان تخصصی و عمومی (ضریب 2)
2- ایستایی و فن ساختمان (ضریب 3)
3- سیستم های ساختمانی (ضریب 4)
4- عناصر و جزئیات (ضریب 3)
از نظر ظرفیت ، در کنکور 89 ، دانشگاه تهران تنها دانشگاهی است که تعدا 7 نفر روزانه و 7 نفر شبانه را پذیرش می کند. البته احتمالاتی هم وجود دارد که برای کنکور 90 دانشگاه هنر تبریز (همانند کنکور 88) 6 نفر روزانه خود را دوباره پذیرش کند. صحبت هایی نیز مبنی بر پذیرش دانشگاه شهید بهشتی در زمینه تکنولوژی معماری وجود دارد که تنها زمان است که صحت و سقم این مساله را اثبات خواهد کرد.
منابع کنکور تکنولوژی معماری
کنکور تکنولوژی معماری دارای این خاصیت می باشد که با توجه به طراحی سوال از کتاب های دکتر گلابچی و به بازار آمدن کتاب های جدید در هر سال کنکوری دارای تنوع در منبع در هر سال می باشد. منابع فعلی کنکور تکنولوژی معماری در 4 درس امتحانی عبارتند از :
زبان تخصصی و عمومی (ضریب 2)
Dictionary of Architecture by Francis D.K. Ching
Dictionary of Architecture and building construction by Nikolas Davies

منابع مرتبط با زبان عمومی ارشد معماری


از آنجایی که سه درس امتحانی دیگر با یکدیگر اشتراکاتی دارند تمام منابع در زیر خلاصه شده اند :
سازه در معماری ترجمه دکتر گلابچی
ساختمان ها چگونه عمل می کنند ترجمه دکتر گلابچی
درک رفتار سازه ها ترجمه دکتر گلابچی
سیستم های ساختمانی آینده ترجمه دکتر گلابچی
استاتیک کاربردی (به همراه مطالعات موردی) تالیف دکتر گلابچی
مقاومت مصالح کاربردی (به همراه مطالعات موردی) تالیف دکتر گلابچی
سازه های مشبک فضایی ترجمه دکتر گلابچی
معمار + مهندس = ساختار ترجمه دکتر گلابچی
ساختمان ها چگونه عمل می کنند ترجمه دکتر گلابچی
سازه به مثابه معماری ترجمه دکتر گلابچی
فناوری های نوین ساختمانی تالیف دکتر گلابچی
ساختمان های بتنی برای معماران ترجمه دکتر گلابچی (زیر چاپ)
ساختمان های فولادی برای معماران ترجمه دکتر گلابچی (زیرچاپ)
مبانی طراحی معماری،تحلیل و اجرای سازه های فضاكار ترجمه دکتر گلابچی(زیر چاپ)
مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی نشریه 55
آیین نامه بتن ایران (آبا)
تکنولوژی و طرح اختلاط بتن تالیف دکتر مستوفی نژاد
آیین نامه 2800 زلزله
سوالات کنکور سال های گذشته
جزوات دانشگاه تهران ( تنها نقش کمک کننده در پیش بینی سبک سوال های کنکور را دارند)
مباحث مقررات ملی و سوالات نظام مهندسی معماری و عمران که در زیر مبحث هایی که با کنکور مرتبط اند آورده شده است. توجه کنید که در این مباحث و سوالات تنها آن قسمت هایی نیاز به مطالعه دارند که در منابع قبلی و یا در سوال های کنکور سال قبل از آن ها سوال شده باشد.
مبحث 8 از مقررات ملی ساختمان – مصالح بنایی
مبحث 9 از مقررات ملی ساختمان – طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه
مبحث 10 از مقررات ملی ساختمان – طرح و اجرای ساختمان های فولادی
مبحث 6 از مقررات ملی ساختمان – بار های وارد بر ساختمان
مبحث 7 از مقررات ملی ساختمان – پی و پی سازی
سوالات نظام مهندسی معماری و عمران


منابع کمکی
در صورتی که تمامی منابع اصلی را مطالعه کرده اید منابع کمکی می توانند در فهم مطالب کمک کننده باشند. مطالع این منابع توصیه می شود هرچند لازم نیست! در زیر تعدادی از مهمترین منابع کمکی آورده شده است (فایل بعضی از منابع کمکی در آدرس زیر قابل دانلود می باشد):
http://civil-architecture.com/forumfar/showthread.php?t=31

کتاب Architectural Structures (Structure and design)نوشته GG Schierle
سازه و معمارینوشته: آنگوس جی مك دونالد ترجمه: محمداحمدینژاد نشر خاك
تحلیل سازه در معماری به زبان ساده ( از غار تا آسمانخراش ) نوشته ماریوسالوادوری ترجمهکیومرث زنده دل
رفتار اجزاء سازه ها (مقدمه ای بر مهندسی ساختمان و سازه) ترجمه مهندس مجید بدیعی
شاهكارهای سازه ای معماری جهان
کتاب Basic Structures for Engineers and Architects نوشته Philip Garrison
Zaha Hadid Complete Buildings & Projects
Renzo Piano Buildings & Projects
Projects - Design Build Network :
http://www.designbuild-network.com/projects (سایت حاوی مطالعات موردی)
مطالعات موردی ساختمان ها از ۱۳۵۰-۲۰۰۵ :
http://www.greatbuildings.com/buildings_timeline.html
انجمن ساختمان ها : http://www.skyscrapercity.com

روش مطالعه منابع
در این قسمت به منظور بهینه تر شدن مطالعه منابع اصلی کنکور مهمترین و پایه ای ترین منابع معرفی سپس نحوه مطالعه برخی از آن ها شرح داده می شود.

درک رفتار سازه ها:
اصلی ترین منبع و كتابی كه باید قبل از هر منبعی،به صورت دقیق و خط به خط خواندهشود.
ابتدا باید متن درس به همراه شكل ها وتصاویر مربوطه مطالعه و عملكرد هرسیستم درک شود. برای مطالعات موردی می توانید flashcard هایی را درست کنید و در بالای آن نوع سیستم را نوشته ودر کنار آن مهمترین تصاویر را قرار دهید. در زیر هر کارت مهمترین نکات را بنویسید و برای مرور این کارت ها را بصورت جداگانه مطالعه کنید.
در متن کتاب تصاویرمربوط به نمودار جریان نیروها و مسیر بارگذاری بعلاوه دسته بندی سیستم ها مانند انواع قوس ها مهم می باشند. برای بیاد سپردن این نوع تصویر ها و مطالب می توانید از Flashcard استفاده کنید.
در آخر هر فصل خلاصه مطالبیارائه شده كه این قسمت نیز خیلی مهم بوده وحتی در کنکور سال 89در قسمت عناصر و طراحی فنی هم از این قسمت سوال پرسیده شده است( برای مثال صفحه 259-مورد 6)
در كل 2 روش برای خواندن این كتاب وجود دارد، یكی به صورت مجزاو دیگری به صورت موازی با كتاب سازه در معماری. به آن هایی كهسال اولی است که کنکور را تجربه می کنند توصیه می شود كه ابتدا درك رفتار سازه ها را مطالعه و سپس به مطالعه سازه در معماری بپردازند. دلیل مطالعه به این شکل این است که کتاب سازه در معماری متن پیچیده تری داردو ممكن است برای کسی که تازه در حال شروع کردن است باعث خستگی شود. علاوه بر این درک کتاب سازه در معماری پس از خواندن کتاب درک رفتار سازه ها آسان تر خواهد بود.


سازه در معماری:
این كتاب هم مثل کتاب درک رفتار سازه ها از اصلی ترین منابع می باشد. هر سال بودجه بندی زیادی از سوالا هایكنكور به این کتاب اختصاص دارد. اما روش پیشنهادی برای کسانی که فرصت مطالعه کل کتاب را ندارند! 6 فصل اول این كتاب را كامل و دقیق مطالعه کنید و برای ما بقی فصل ها ابتدا اشکال كتاب را تا انتهای کتاب مطالعه کنید و سپس به سوالا های كنكور مراجعه كنید. خیلی از تست های کنکور از این اشکال و متن تفسیر کننده آن هاست!
در صورتی که فرصت کافی برای مطالعه دارید می توانید از فصل 6 به بعد را نیز دقیق مطالعه کنید. این کار به درک شما کمک کرده و اطلاعات شما را بالاتر می برد.
در کل مطالعه کتاب های سازه در معماری و درک رفتار سازه های به صورت مکرر توصیه می شود زیرا با هر بار مطالعه ممکن است نکات جدید تری را دریافت کنید پس به یک بار مطالعه کردن این کتاب ها اکتفا نکنید!

استاتیک و مقاومت مصالح كاربردی :
مهم ترین بخش این دو كتاب مطالعات موردی هستند که در بین فصول قرار دارند و در سه كنكور اخیر سوالاهایخیلی زیادی از این مطالعات مطرح شده است.
نوع دیگری از سوال هایی كه از این دو كتاب هر سال مطرح می شود سوال های مربوط بهایستایی می باشد. این سوال ها دقیقاً از مثال ها و تمرین های كتاب طرح می شوند که برای مثال در کنکور 89سوال از ضمیمه مقاومت مصالح كاربردی استخراج شده است.(صفحه 553مورد6 )
البته به منظور یادگیری صحیح ایستایی و تحلیل سازه هایی مثل خرپا ، تیر و در کل حل سوالات استاتیک مناسب تر است که اصول تحلیل را فراگیرید. مطالعه مثال های حل شده این دو کتاب تنها برای کسانی شاید مناسب باشد که از نظر استاتیکی ضعیف بوده و ترجیح به حفظ کردن مسائل را دارند هرچند این روش اصلا توصیه نمی شود.
اما موادی كه برای حل سوال های استاتیک و مقاومت مصالح باید مسلط باشید :
- به دست آوردنواكنش های تكیه گاهی در تیر،قاب و خرپا
- تعییناعضای صفر نیرویی در خرپا
- معادلات تعادل
- پایداری،ناپایداری(در خرپا،تیروقاب) و معینی ونا معینی.
- دیاگرام برش و خمش
- به دست آوردن كشش در كابل(كه درواقع تجزیه نیروها در جهت x,y ونوشتن معادلات تعادل می باشد)


سازه های مشبك فضایی:
این كتاب در 3 سال اخیر بین 4 تا 6 سوال داشته است و در صورتی كه سوال های طرح شده سال های اخیر را مطالعه کنید متوجه توجه ویژه طراح به تصاویر و توضیحات آن می شوید. مطالعه ریز دسته بندی های سازه های مشبک فضایی توصیه نمی شود اما حتما تقسیم بندی های اصلی سازه های مشبک را توسط Flashcard جمع بندی کنید و در صورت امکان مطالعات موردی هر یک را در کنار آن قرار دهید. مطالعات موردی آن نیز مثل کتاب درک رفتار ازه ها دارای اهمیت زیادی بوده و در مطالعه آن دقت کنید. اصول طراحی سازه های فضاکار و نسبت های دهانه به ارتفاع را در صورت امکان دسته بندی کنید تا درک آن ها آسان تر شود.
در انتها این نکته مهم را یادآور می شویم که برای کنکور تکنولوژی 2 درس باعث جلو افتادن شما از دیگران می شود یکی زبان و دیگری ایستایی. با توجه به اینکه این دو درس توسط اکثر شرکت کنندگان درصد های پایینی رو بخود اختصاص می دهد کلید قبولی در این رشته بالا نگه داشتن درصد این دو درس برای بالا نگه داشتن میانگین کل می باشد.

منبع www.civil-architecture.com

طبقه بندی : مقالـه - خبـر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 8 مرداد 1398 02:41 ق.ظ

Excellent data. With thanks.
cialis canadian pharmacy canadianpharmacy canadian discount pharmacies in canada drugs for sale in uk northwest pharmacies drugs for sale deep web online pharmacies mexico online canadian pharmacy pharmacy canada global pharmacy canada
دوشنبه 3 تیر 1398 07:37 ق.ظ

Incredible loads of valuable info!
sublingual cialis online pastillas cialis y alcoho buy original cialis prezzo di cialis in bulgaria cialis prices buy online cialis 5mg enter site natural cialis generic cialis pro cialis usa cost online prescriptions cialis
یکشنبه 2 تیر 1398 01:06 ق.ظ

Regards. Good stuff!
achat cialis en europe click now buy cialis brand cialis price thailand where do you buy cialis viagra vs cialis vs levitra precios cialis peru buy cheap cialis in uk get cheap cialis cost of cialis per pill preis cialis 20mg schweiz
شنبه 25 خرداد 1398 01:53 ب.ظ

You made your stand quite clearly!!
cialis patentablauf in deutschland cialis purchasing the best site cialis tablets canada discount drugs cialis buy cialis cheap 10 mg cialis venta a domicilio achat cialis en europe cialis ahumada what is cialis buy cialis cheap 10 mg
دوشنبه 20 خرداد 1398 08:55 ق.ظ

With thanks, Numerous postings!

click now buy cialis brand click now buy cialis brand where to buy cialis in ontario buy brand cialis cheap are there generic cialis brand cialis nl buy cialis uk no prescription cialis italia gratis prices for cialis 50mg ou acheter du cialis pas cher
یکشنبه 19 خرداد 1398 11:21 ق.ظ

Hey! I could have sworn I've been to this site before but after browsing through some of the post I realized it's new to me. Anyhow, I'm definitely glad I found it and I'll be book-marking and checking back frequently!
یکشنبه 19 خرداد 1398 03:04 ق.ظ

Info effectively applied.!
cialis 20mg prix en pharmacie where to buy cialis in ontario cialis tablets for sale cialis online holland discount cialis side effects for cialis usa cialis online cialis reviews generic cialis in vietnam brand cialis generic
شنبه 18 خرداد 1398 04:16 ب.ظ

Hello, I enjoy reading all of your post. I like to write a little comment to support you.
جمعه 17 خرداد 1398 09:38 ب.ظ

Lovely write ups, Cheers!
cialis in sconto callus cialis professional yohimbe cialis para que sirve cialis for sale in europa cialis pills boards we choice cialis uk cialis generic tadalafilo achat cialis en itali
چهارشنبه 21 فروردین 1398 06:36 ب.ظ

Many thanks. Good stuff!
online canadian discount pharmacies canadian pharmacies without an rx buy viagra now canadian pharmacies-24h canadian pharmacy viagra canada online pharmacies reviews canada vagra trust pharmacy canada canadian rxlist canadian medications
چهارشنبه 14 آذر 1397 12:08 ب.ظ

With thanks. Loads of tips!

generic cialis at walmart we use it cialis online store order a sample of cialis cialis taglich how does cialis work interactions for cialis how to buy cialis online usa cialis italia gratis cialis pas cher paris cialis online napol
چهارشنبه 14 آذر 1397 12:41 ق.ظ

You actually stated it wonderfully.
safe site to buy cialis online how much does a cialis cost generic cialis in vietnam cialis 20 mg cost cialis mit grapefruitsaft cialis pills cialis 50 mg soft tab cialis generika cialis cuantos mg hay walgreens price for cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 02:15 ق.ظ

Seriously all kinds of amazing data!
cialis kamagra levitra acheter cialis meilleur pri generic low dose cialis order cialis from india discount cialis prices for cialis 50mg viagra vs cialis vs levitra are there generic cialis acquistare cialis internet prescription doctor cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 01:13 ب.ظ

Factor clearly taken!!
look here cialis order on line are there generic cialis cialis pills price each cialis daily reviews cialis super kamagra sublingual cialis online get cheap cialis cialis manufacturer coupon cheap cialis wow cialis 20
دوشنبه 12 آذر 1397 01:57 ق.ظ

Point nicely applied.!
cialis generique cialis 100mg suppliers cipla cialis online cialis name brand cheap click now buy cialis brand cialis generic generic for cialis costo in farmacia cialis cialis generic availability cialis billig
یکشنبه 11 آذر 1397 01:44 ق.ظ

Point effectively considered!!
5 mg cialis pharmacie en ligne best generic drugs cialis prescription doctor cialis buying brand cialis online cialis cipla best buy cialis from canada cialis patent expiration cialis dosage cialis prices in england non 5 mg cialis generici
شنبه 10 آذر 1397 12:53 ب.ظ

Thank you, I enjoy it.
cialis usa cost cialis reviews walgreens price for cialis tadalafil 5mg cialis authentique suisse cialis coupons printable cialis kaufen cialis e hiv cialis savings card cialis great britain
شنبه 10 آذر 1397 01:17 ق.ظ

Cheers! An abundance of forum posts.

click here cialis daily uk best generic drugs cialis safe site to buy cialis online american pharmacy cialis cialis pas cher paris cialis 20 mg cut in half cialis authentique suisse trusted tabled cialis softabs cialis 100 mg 30 tablet compare prices cialis uk
جمعه 9 آذر 1397 01:58 ب.ظ

Fine postings. Thank you.
viagra or cialis cialis sale online cialis generique 5 mg buy cialis online legal order a sample of cialis tadalafil generic only now cialis for sale in us cialis prezzo al pubblico cialis farmacias guadalajara cialis canada
جمعه 9 آذر 1397 02:12 ق.ظ

Thanks! Fantastic information!
cialis mit grapefruitsaft buy name brand cialis on line cialis 5 effetti collaterali cialis pills in singapore cialis super kamagra generic cialis review uk get cheap cialis prix de cialis buy online cialis 5mg cialis 30 day trial coupon
پنجشنبه 8 آذر 1397 02:51 ب.ظ

Many thanks! Ample forum posts!

when will generic cialis be available cialis 20mg prix en pharmacie we choice cialis pfizer india cialis rckenschmerzen side effects for cialis click here cialis daily uk cialis 10mg prix pharmaci costo in farmacia cialis where do you buy cialis only best offers 100mg cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 02:10 ب.ظ

Nicely put, Appreciate it!
cialis generique where cheapest cialis low cost cialis 20mg purchasing cialis on the internet cialis in sconto buy cialis online cheapest warnings for cialis we recommend cheapest cialis cialis farmacias guadalajara buy cialis online
چهارشنبه 7 آذر 1397 02:12 ق.ظ

Regards, Plenty of posts!

5 mg cialis pharmacie en ligne cialis 20 mg effectiveness comprar cialis navarr cialis pills boards we recommend cialis best buy when can i take another cialis cialis for sale canada discount drugs cialis safe dosage for cialis we choice cialis uk
پنجشنبه 19 مهر 1397 11:39 ق.ظ

Amazing all kinds of very good advice.
cheap 20mg levitra levitra 20mg buy levitra generic levitra prices generic levitra levitra levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo levitra 10 mg kopen buy levitra
یکشنبه 8 مهر 1397 04:20 ق.ظ

Beneficial knowledge. Regards.
cialis kamagra levitra cialis prezzo al pubblico link for you cialis price cialis flussig look here cialis order on line prices on cialis 10 mg cialis dosage recommendations cialis 5 mg schweiz prices for cialis 50mg purchasing cialis on the internet
شنبه 7 مهر 1397 01:27 ق.ظ

Factor certainly taken!.
cialis 20 mg cut in half cialis cost cialis 20 mg cialis kaufen wo generic cialis 20mg tablets rezeptfrei cialis apotheke click here take cialis click now buy cialis brand cialis 5 mg para diabeticos cialis 05
شنبه 31 شهریور 1397 06:06 ب.ظ

You definitely made the point.
drugstore online india canadian rx world pharmacy canada medication pharmacy canada rx online pharmacies of canada online canadian pharmacy canadianpharmacyusa24h trust pharmacy of canada discount canadian pharmacies pharmacy canada plus
سه شنبه 13 شهریور 1397 08:56 ب.ظ

Kudos! A good amount of advice.

trust pharmacy of canada pharmacy canada best canadian drug store canadian pharmacies shipping to usa reputable canadian prescriptions online canada vagra canadian pharmacy meds canada viagra canadian pharmacy cialis trust pharmacy of canada
دوشنبه 12 شهریور 1397 09:02 ب.ظ

Amazing posts. With thanks.
we recommend cheapest cialis canadian drugs generic cialis cialis daily cialis dose 30mg buy cialis online legal cialis lowest price we recommend cialis best buy ou acheter du cialis pas cher cialis generico online cialis from canada
دوشنبه 12 شهریور 1397 02:43 ق.ظ

You expressed it perfectly!
cialis generic can i take cialis and ecstasy cialis et insomni cialis price in bangalore try it no rx cialis chinese cialis 50 mg cialis venta a domicilio cialis alternative cialis et insomni cialis price in bangalore
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
معماری سورئالیسم
درباره وبلاگ

معماری چیزی جز تمنای زمان برای فضایی زنده متغیر و جدید نیست. درست است كه معماری بر روی حقایق مسلم بنا گردیده است اما زمینه كار اساسی آن تسلط معانی است. معماری، اراده زمان است كه به فضا تبدیل شده است. زنده، شاداب و جدید .

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :