تبلیغات
معماری سورئالیسم - معرفی رشته مهندسی معماری
 
جمعه 2 اردیبهشت 1390

به اعتقاد بعضی ها معماری مادر همه هنرهاست که تعاریف مختلفی از آن ارائه شده است. رشته معماری یکی از رشته های مهم دانشگاهی است که امروزه در دانشکده های فنی یا هنری دنیا تدریس می شود این رشته دارای دو جنبه هنری و فنی است. چون در درسهای ارائه شده دروسی است مثل: طراحی، زیباشناسی وغیره که جنبه هنری رشته و دروسی مثل: سازه های بتنی و فلزی، مقاومت مصالح و ... به جنبه فنی این رشته مربوط می شود.

یک معمار باید در طراحی خانه به فضای آرام بخش همانقدر اهمیت دهد که به اصول فیزیکی مثل: نور، صوت و ... توجه می کند. بنابراین معماری به عنوان یک تخصص چند رشته ای به شمار می آید که هم شامل مباحث فنی و مهندسی است و هم بر خلاقیت ،   ذوق هنری و زیباشناسی تاکید دارد و هم باید در این راستا مباحث اجتماعی، اقتصادی و روانشناسی را  مورد توجه قرار دهد .

تحصیلات دانشگاهی در رشته معماری شامل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در داخل و خارج از کشور می باشد دوره کارشناسی معماری حداقل 4 سال به طول می انجامد پیش از شروع دوره یک نیمسال بعنوان پیش نیاز ارائه می گردد که جزو سنوات تحصیل به حساب نمی آید ولی 8 واحد آن جز واحدهای دوره محسوب می گردد.  نیم سال اول دروس پایه از طراحی گرفته تا درس ریاضی و کامپیوتر را می آموزند و در نیم سال سوم به بعد هم هر نیمسال یک درس طراحی ارائه می شود که اصلی ترین بخش مقطع کارشناسی معماری را تشکیل می دهد. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی مهندسی معماری می توانند در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ادامه تحصیل دهند تعداد کل واحدهای درسی حدود 140 واحد است و فارغ التحصیلان این دوره قادر به ایفای نقش در زمینه های زیر خواهند بود :

1 -  طراحی (تك بنا یا مجموعة زیستی كوچك)، از طراحهای اولیه تا مراحل اجرایی كار و طراحی اجزا عناصر تشكیل دهنده بنا.
2- رهبری و سرپرستی دفاتر مشاور معماری (مهندسی مشاور)
3- نظارت عمومی و عالی بر صحت انجام كار در عملیات اجرایی ساختمانی (مهندسی ناظر)
4- مدیریت و هماهنگی اجرایی پروژه‌های معماری (مدیریت پروژه)
5- تأسیس و سرپرستی مؤسسات پیمانكاری و احداث ساختمان.
6- همكاری با كلیه متخصصینی كه كارشان با ساماندهی فضای زیست مرتبط است، مانند اكولوژیست‌ها، جغرافی دانان، اقلیم شناسان، برنامه ریزان اقتصادی و اجتماعی و . . . .
7- طراحی پارك‌ها و میادین شهری و محوطه سازی.
8- مشاركت در پروژه‌های برنامه ریزی و طراحی شهری و شهرسازی.
9- طراحی تك بناها در مقیاس كوچك و انجام دكوراسیون داخلی.
10- انجام كارهای پژوهشی و آموزشی در زمینه طراحی فضای زیست.


توانایی‌های مورد نیاز و قابل توصیه:

دانشجوی این رشته علاوه بر توانمندی در طراحی و قدرت تجسم و خلاقیت، لازم است كه در درس ریاضی بخصوص در هندسه قوی باشد چون برای آموزش فن و تكنیك معماری باید دروسی مثل هندسه كاربردی ، هندسه مناظر و ریاضیات و آمار را مطالعه كرد...

دانشجوی معماری باید اطلاعات عمومی خوبی در زمینه تاریخ بخصوص تاریخ معماری ایران و جهان ، جغرافیا ، اقلیم‌شناسی ، روانشناسی ، مردم‌شناسی و اقتصاد داشته باشد. چون معماری برای رونق و شكوفایی خویش از تمامی این علوم استفاده می‌كند.
همچنین دانشجوی رشته معماری باید بتواند به زبان معماری مطلبش را روی كاغذ بیاورد. یعنی از یك سو ذهنی قوی و خلاق داشته و از قدرت تجسم خوبی برخوردار باشد و از سوی دیگر طراحی چیره دست باشد تا بتواند به زبان معماری كه همان طراحی بناها و فضاهای زندگی است، سخن بگوید.

معماری بیش از آنكه علم و تكنیك باشد، ذوق و سلیقه و استعداد است و معمار كسی است كه طرحهای فردی‌اش با نقاشی و مجسمه‌سازی رقابت كند و در واقع بتواند مجسمه‌ای كاربردپذیر بسازد. به همین دلیل می‌توان گفت كه معمار یك هنرمند است و باید مانند هر هنرمند دیگری چشم، ذهن و دستی توانا داشته باشد تا بتواند به یاری چشم و با تكیه بر ذخیره فرهنگی خود بخوبی ببیند و سپس با ذهنی پویا آنچه را كه دیده است به تحلیل كشیده و با احساس و عاطفه درآمیزد و در نهایت به یاری دست و با كمك گرفتن از دانش های فنی و تكنیكی طرحی نو را خلق كند.

با توجه به دروس خاص این رشته و نیاز به عكسبرداری، تهیه نقشه و ... به نظر می‌رسد در مقاطعی هزینه تحصیل در این رشته بالا باشد.

برای ورود به این رشته بهتر است چه ویژگیهایی داشته باشیم؟

به طور کلی باید :

بسیار صبور، دقیق و منظم باشید؛

از شکست نترسید و زود نا امید نشوید؛

ارتباط عمومی بسیار خوبی داشته باشید؛

با استعداد و خلاق باشید؛

 از تجربه بقیه(سال بالایی ها) استفاده کنید؛

 قدرت تجسم بالایی داشته باشید؛

بتوانید حرف خودتان را به کرسی بنشانید (البته با دلیل و مدرک مستدل)؛

و ....

ویژگیهای ذکر شده تنها مشتی بودند نمونه خروار .  از باب مهارتهای فردی باید گفت حتما در زمینه نقاشی و طراحی آمادگی داشته لازم نیست به کلاسهای حرفه ای بروید تنها مهارت دستی خود را زیاد کنید (این مهارت حتی می تواند از طریق پر کردن یک ورق سفید با خطوط مختلف نیز حاصل شود).در مورد رنگها و خواص آنها مطالعه کنید.کتابهایی راجع به سیر تحول هنر را مطالعه کنید. با نرم افزارهایAUTO CAD ، ARCHICAD ، 3D MAX ،PHOTO SHOP   و نظایر آن آشنا باشید . این نرم افزارها آنقدر سرگرم کننده هستند که شما را تا حدود زیادی ماهر کنند بدون آنکه خسته شوید.

نكات تكمیلی :

رشته معماری تا سال 78 در مقطع كارشناسی ارشد پیوسته دانشجو می‌پذیرفت و دانشجویان در طی شش سال، اطلاعات علمی و هنری لازم را برای طراحی یك بنا آموزش می‌دیدند و در نهایت پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانستنداز طراحی یك كیوسك گل‌فروشی گرفته تا طراحی مجتمع‌های مسكونی، تالارها و مجتمع‌های ورزشی را برعهده بگیرند و یا به كارهای جنبی این رشته بپردازند. اما از سال 78 این رشته مانند سایر رشته‌های مهندسی در مقطع كارشناسی دانشجو می‌پذیرد و دانشجویان پس از فارغ‌التحصیل شدن در صورت علاقه‌مندی می‌توانند در آزمون كارشناسی ارشد شركت كنند.

به عبارت دیگر طول دوره رشته معماری از 6 سال به 4 سال كاهش یافته و در نتیجه تعدادی از دروس این رشته كه شامل دروس هنری پیشرفته و تخصصی می‌شود، از مقطع كارشناسی حذف شده است.

حال سوال اینجا است كه آیا فرصت‌های شغلی فارغ‌التحصیل مهندسی معماری با مدرك كارشناسی با فارغ‌التحصیل مهندسی معماری كه دارای مدرك كارشناسی ارشد است، متفاوت می‌باشد؟

متاسفانه در آزمون سراسری از داوطلبان رشته معماری ، آزمون تخصصی معماری گرفته نمی‌شود و به همین دلیل بعضی از دانشجویان پس از ورود به دانشگاه تازه متوجه می‌شوند كه به رشته معماری علاقه‌ای ندارند و در نهایت پس از 6 سال تحصیل نمی‌توانند به عنوان یك معمار هنرمند وارد بازار كار شوند. اما در حال حاضر دانشجو می‌تواند پس از پایان دوره لیسانس در صورت علاقه‌مندی در یكی از گرایشهای شهرسازی، مرمت و احیاء بناها ، معماری منظر و یا معماری تخصصی ادامه تحصیل دهد و یا این كه زودتر وارد بازار كار شده و به عنوان معمار فنی به طراحی تك‌بناها یا مجموعه‌های زیستی كوچك پرداخته و یا ناظر اجرای طرح و سرپرست دفاتر مشاوره باشد.

رشته‌های مشابه و نزدیك به این رشته :

تا حدودی مهندسی عمران نزدیك به این رشته می‌باشد.

مهندس عمران با منطق صحبت می‌كند اما مهندس معمار از فرهنگ، هویت و زیبایی سخن می‌گوید، به عبارت دیگر معماری در طراحی یك بنا علاوه بر رعایت اصول فنی به جامعه‌شناسی، مردم‌شناسی ، روانشناسی و زیبایی شناسی توجه دارد در حالی كه مهندس عمران در طراحی یك بنا تنها به ایستایی و مقاومت آن توجه می‌كند. به همین دلیل اگر فضاهای زیست تنها توسط مهندس عمران ساخته شود، شاهد نابه‌هنجاری‌هایی خواهیم بود كه موجب اضطراب ، نگرانی و آلودگی صوتی خواهد شد.

آینده شغلی و بازار كار :

با توجه به این كه در سطح كارشناسی به جنبه‌های فنی معماری توجه بیشتری می‌شود ، در نتیجه فارغ‌التحصیل این رشته می‌تواند به ساختمان سازی (طراحی فنی ساختمانهای مختلف) بپردازد اما فارغ‌التحصیل كارشناسی ارشد چون جنبه‌های هنری معماری را آموزش دیده است، بیشتر به هنر معماری می‌پردازد. در یك مثال می‌توان گفت كه نوع كار لیسانس و فوق لیسانس معماری مثل نوع كار پزشك عمومی و پزشك متخصص است. یعنی لیسانس معماری به كلیات معماری می‌پردازد و فوق لیسانس معماری به صورت تخصصی در این رشته فعالیت می‌كند.

اگر یك مهندس معماری بخواهد فقط در تهران یا در شهرهای بزرگ كار كند فرصتهای شغلی فراوانی برایش وجود ندارد. اما در شهرهای كوچك كمبود مهندس معماری كاملا احساس می‌شود تا جایی كه در بعضی از شهرها كار یك مهندس معماری را تكنسین عمران انجام می‌دهد.

در حال حاضر دانشجو می‌تواند پس از پایان دوره لیسانس در صورت علاقه‌مندی در یكی از گرایشهای شهرسازی ، مرمت و احیاء بناها، معماری منظر و یا معماری تخصصی ادامه تحصیل دهد و یا این كه زودتر وارد بازار كار شده و به عنوان معمار فنی به طراحی تك بناها یا مجموعه‌های زیستی كوچك پرداخته و یا ناظر اجرای طرح و سرپرست دفاتر مشاوره باشد.
مهندس معمار علاوه بر طراحی بناها می‌تواند به طراحی و ساخت ماكت و طراحی معماری داخلی بپردازد و یا به عنوان ناظر ساخت فعالیت كند. در ضمن فارغ‌التحصیل معماری آمادگی كار در رشته‌های مرتبط با معماری مثل طراحی صحنه و یا طراحی صنعتی را نیز دارد.

درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل :

دروس پایه دوره كارشناسی معماری

هندسه کاربردی - كارگاه مصالح و ساخت  -   درك و بیان محیط -  بیان معماری  1 -  بیان معماری 2  -  هندسة مناظر و مرایا    ریاضیات و آمار  -   انسان، طبیعت، معماری  -  مقدمات طراحی معماری 1 -   مقدمات طراحی معماری 2    

 دروس اصلی دوره كارشناسی معماری

مبانی نظری معماری  -  آشنایی با معماری جهان  -  برداشت از بناهای تاریخی  -  آشنایی با معماری معاصر  -  نقشه‌برداری  -  تنظیم شرایط محیطی  -  تأسیسات الكتریكی (نور و صدا)  -  تأسیسات مكانیكی  -  ایستایی -  مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی  -  سازه‌های بتنی  -  متره و برآورد -  مدیریت و تشكیلات كارگاه  -  مصالح ساختمانی  -  ساختمان 1  -  ساختمان 2 -  روستا 1  -  روستا 2  -  طرح معماری 1  -  طرح معماری 2  -  طرح معماری 3  

 دروس تخصصی دوره كارشناسی معماری

 آشنایی با مبانی برنامه‌ریزی كالبدی  -  تحلیل فضاهای شهری  -  آشنایی با مرمت ابنیه  -  طرح معماری 4  -   طرح معماری 5 -  طراحی فنی  -  طرح نهایی   

در سال 1389 مجموع ظرفیت رشته مهندسی معماری دانشگاههای سراسر کشور  در دوره های روزانه و شبانه 1228 نفر بود .

به نقل از http://www.migna.ir

طبقه بندی : مقالـه - خبـر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 20 مرداد 1398 09:56 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters
on Everton Park in Singapore. I'm having black coffee, he's creating a cappuccino.
He could be handsome. Brown hair slicked back, glasses which fit his face, hazel eyes and the most amazing lips I've
seen. He or she is nice, with incredible arms along with a chest
that stands out with this sweater. We're standing
in the front of one another talking about us, what we wish money for hard
times, what we're looking for on another person. He starts saying that he's got been rejected loads of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I
say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I can't know. Everything happens for good reason right.
But figure out, can you reject me, could you Ana?'
He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, make use of mind if I kissed you right this moment?' he explained as I get better him and kiss him.

‘When don't ask, do exactly it.' I reply.

‘I'm keen on the method that you think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my hindfoot in their leg, massaging it slowly. ‘Exactly what do you want ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I like determined women. Someone that knows what you want. A person that won't say yes even though I said yes. Someone who's unafraid when trying something mroe challenging,' he says. ‘I'm never afraid when trying something mroe challenging, especially with regards to making interesting things in bed ', I intimate ‘And I really like ladies who are direct, who cut through the chase, like you may did. To generally be
honest, it really is a huge turn on.'
چهارشنبه 9 مرداد 1398 04:41 ب.ظ
Sexy2call Quick search and find the most up-to-date results Find a massage escort
girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Interested in escort girls?
Discrete apartments? Create a quick search by region
جمعه 4 مرداد 1398 03:20 ب.ظ
appreciate it a lot this excellent website will be elegant as well as informal
دوشنبه 31 تیر 1398 11:32 ق.ظ
When I originally left a comment I seem to have clicked on the
-Notify me when new comments are added- checkbox and from now
on every time a comment is added I recieve 4 emails with the exact
same comment. Perhaps there is a means you can remove me from that service?
Thanks a lot!
شنبه 29 تیر 1398 02:30 ق.ظ
This site truly has all of the information and facts I wanted
about this subject and didn't know who to ask.
شنبه 22 تیر 1398 12:17 ق.ظ
What you wrote was very logical. But, think about this, suppose you added a little content?
I mean, I don't wish to tell you how to run your blog, however suppose you added a post title
that grabbed people's attention? I mean معماری سورئالیسم - معرفی
رشته مهندسی معماری is kinda vanilla.
You might glance at Yahoo's home page and watch how
they write post titles to grab viewers to click. You might add a video or a related pic or two to
grab people interested about what you've written. In my opinion, it might make your posts a
little livelier.
پنجشنبه 20 تیر 1398 01:11 ب.ظ
Index Search Villas and lofts rented, search by region, find during first minutes a
villa for rental by city, several different rooms lofts and villas.
Be in awe of the wonderful pictures and information that they have to supply you.

The website is a center for everyone the ads in the field, bachelorette party?
Have fun with a buddy who leaves Israel? Regardless of the reason you must rent a villa for a future event or
merely a bunch recreation made for any age.
The website is also center of rooms through the hour,
which is definitely another subject, for lovers who are seeking an opulent
room equipped for discreet entertainment with a spouse or lover.
Whatever you are looking at, the 0LOFT website creates a try
to find you to identify rentals for loft villas and rooms throughout
Israel, North South and Gush Dan.
یکشنبه 16 تیر 1398 04:27 ب.ظ
مراكز سامسونج نعتبر متخصصون سامسونج الاوائل فى
مصر و احسن خدمة تبحث عنها عندما یصادفك مشكلة فى ثلاجات سامسونج .حیث اننا نقدم الصیانة بالكامل فى بیت العمیل ولا یتم سحب المیكروویف نهائیا من مكان اقامتك هذا بجانباننانمتلك طاقم عمل من فنیینمدربین على الاصلاحالفورى لجمیع اعطال اجهزة سامسونج الشاشات
و استبدال كل قطع الغیار التالفةبأخرى ذات جودة عالیةهذا
بجانب تمیزهم بالخبرةالعالیة و التى تتیح لهم الاصلاحفورا منزل العمیل و الخبرة التى تمتد
الى سنواتطویلة لا تقل عن 21 عاممتواصلة فى تصلیح شاشات سامسونج

اذا كنت فى احتیاج لعمل صیانة
شاشات سامسونج فى المنزل و كل ما
علیك هو الاتصال بنا على رقم صیانة میكروویف سامسونج فى مصر نحن فى خدمتك اینما كنت نحن نخدم جمیع المحافظات لنسعى أن نكون
الاول فى مجال عملنا و الاسرع فى التعامل معك
و نوفر لك الصیانة الممیزة فى
جمیع مودیلات شاشات سامسونج
جمعه 14 تیر 1398 08:36 ق.ظ
Hi, this weekend is fastidious designed for me, since this moment i am reading this fantastic informative paragraph here at my
home.
جمعه 31 خرداد 1398 09:36 ب.ظ

Factor certainly used!!
cialis y deporte cialis online deutschland cialis sans ordonnance achat cialis en europe generic cialis 20mg tablets pastillas cialis y alcoho click here take cialis cialis pills boards cialis 20 mg buy cialis sample pack
چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:36 ب.ظ

Fantastic postings, Thanks.
cost of cialis cvs viagra cialis levitra cialis 10 doctissimo acquisto online cialis comprar cialis navarr generic cialis soft gels calis wow look it cialis mexico online prescriptions cialis we like it safe cheap cialis
چهارشنبه 29 خرداد 1398 02:25 ق.ظ

This is nicely said! !
sialis buy cialis online legal cialis 5 mg buy cialis online legal purchasing cialis on the internet tadalafil generic cialis official site we like it safe cheap cialis cialis venta a domicilio generico cialis mexico
دوشنبه 27 خرداد 1398 12:56 ب.ظ

Superb facts. With thanks.
cialis savings card buy cialis cheap 10 mg generic for cialis look here cialis cheap canada cialis generico in farmacia cialis bula american pharmacy cialis look here cialis cheap canada walgreens price for cialis i recommend cialis generico
یکشنبه 26 خرداد 1398 10:51 ب.ظ

You've made your position extremely effectively.!
cialis great britain dose size of cialis chinese cialis 50 mg cialis e hiv wow cialis tadalafil 100mg cialis coupon cialis flussig tadalafil cialis efficacit generic cialis 20mg uk
یکشنبه 26 خرداد 1398 08:21 ق.ظ

Cheers, I like this.
cialis prezzo in linea basso cialis prezzo di mercato cialis tadalafil online low cost cialis 20mg cialis prices in england cialis cost interactions for cialis what is cialis acquistare cialis internet generic cialis pill online
شنبه 25 خرداد 1398 06:53 ب.ظ

Thank you! I enjoy it!
cialis efficacit cialis rckenschmerzen cialis 5mg billiger cialis preise schweiz buy cialis online legal how do cialis pills work dosagem ideal cialis cialis arginine interactio precios de cialis generico acheter cialis meilleur pri
جمعه 24 خرداد 1398 02:24 ب.ظ

Nicely put, Appreciate it!
cialis generic availability bulk cialis cialis tadalafil cialis 5 mg brand cialis generic canadian drugs generic cialis cialis patentablauf in deutschland cialis online nederland canadian discount cialis cialis 5 mg buy
جمعه 24 خرداد 1398 12:01 ق.ظ

Thanks! Wonderful stuff.
what is cialis cialis prezzo al pubblico click here to buy cialis i recommend cialis generico buy cialis sample pack prices on cialis 10 mg cialis prices in england cialis prezzo al pubblico purchase once a day cialis cialis for bph
پنجشنبه 23 خرداد 1398 10:30 ق.ظ

Cheers, Lots of data!

cialis for daily use cialis rezeptfrei cialis qualitat where do you buy cialis cialis 10 doctissimo click now cialis from canada achat cialis en europe cialis 10mg prix pharmaci tadalafil 20 mg acquisto online cialis
چهارشنبه 22 خرداد 1398 08:25 ب.ظ

This is nicely expressed! .
viagra or cialis pastillas cialis y alcoho cialis generic tadalafil buy cialis efficacit look here cialis cheap canada generic low dose cialis cialis manufacturer coupon cialis online holland estudios de cialis genricos cialis daily
چهارشنبه 22 خرداد 1398 04:03 ق.ظ
Index Search Villas and lofts rented, search by region, find in a few
minutes a villa for rent by city, many different rooms lofts and villas.
Be astounded by the images and information that the site has to offer you you.
The website is a center for all of you the ads in the
دوشنبه 20 خرداد 1398 07:25 ب.ظ

Great posts, Regards!
cialis 5 mg cialis for sale south africa preis cialis 20mg schweiz buying cialis on internet cialis en mexico precio cialis 200 dollar savings card cialis price in bangalore american pharmacy cialis cialis professional yohimbe cialis generico postepay
یکشنبه 19 خرداد 1398 03:57 ب.ظ
This is really interesting, You're a very skilled blogger.

I've joined your feed and look forward to seeking more of
your wonderful post. Also, I've shared your website in my social networks!
یکشنبه 19 خرداد 1398 01:37 ب.ظ

Terrific material, Thanks!
cialis 5 mg canadian drugs generic cialis only now cialis 20 mg cialis 20 mg where do you buy cialis india cialis 100mg cost cialis online nederland cialis farmacias guadalajara where to buy cialis in ontario cialis 5mg billiger
یکشنبه 19 خرداد 1398 11:20 ق.ظ

What's up, all the time i used to check webpage posts here early in the morning, for the reason that i like to gain knowledge of more and more.
شنبه 18 خرداد 1398 08:06 ق.ظ

You revealed that perfectly!
prezzo di cialis in bulgaria cheap cialis online prescriptions cialis cialis 5 mg funziona il cialis quanto costa wow cialis tadalafil 100mg enter site natural cialis generico cialis mexico cialis in sconto cialis tadalafil
جمعه 10 خرداد 1398 10:31 ب.ظ
I think the admin of this site is genuinely working hard in support
of his web page, since here every information is quality based data.
جمعه 10 خرداد 1398 02:42 ق.ظ
Thanks for the good writeup. It in reality was a amusement account it.
Glance complicated to far introduced agreeable from you!
However, how can we keep in touch?
سه شنبه 7 خرداد 1398 12:57 ب.ظ
I'd like to find out more? I'd want to find out more details.
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 04:00 ب.ظ
I'm impressed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that's both educative and engaging, and
let me tell you, you've hit the nail on the head. The issue is something which too few
folks are speaking intelligently about. I am very happy
that I came across this in my hunt for something regarding this.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
معماری سورئالیسم
درباره وبلاگ

معماری چیزی جز تمنای زمان برای فضایی زنده متغیر و جدید نیست. درست است كه معماری بر روی حقایق مسلم بنا گردیده است اما زمینه كار اساسی آن تسلط معانی است. معماری، اراده زمان است كه به فضا تبدیل شده است. زنده، شاداب و جدید .

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :